Říjen 2011

Halloween

31. října 2011 v 20:58 | Smiska |  My, vy, oni...
Halloween

U nás dušičky, jinde Halloween. Abych tento článek uvedla začneme trochu nudným obsahem tohoto svátku od staré známe tety Wikipedie Smějící se


Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a "koledují" o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně vUSA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. Halloween vznikl z křesťanských oslav svátku Všech svatých a pravděpodobně i z předkřesťanského keltského svátku Samhain - obdoby našeho Nového roku. Název vznikl zkrácením anglického "All-Hallow-eve", tedy "Předvečer Všech svatých".
Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, zvané Jack-o'-lantern, dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci atd. Typickými barvami jsou černá a oranžová.
V České republice si sice některé domácnosti před dům symbolicky dávají Jack-o'-lantern, ale ani tyto domácnosti nejsou připravené na trick-or-treating a do Halloweenu se tím pádem nezapojují.

Já Halloween neslavím, jen ráda vyřezávám dýně. Není to vždy úspěšné ale jak říkám ,, To bylo schválně´´. Letos na mě čeká jedna dýně někde na chodbě, tak se těším až ji pěkně udělám ksichtík a dám ji před dveře. A když je teda ten Halloween napadlo mě udělat na chvíli tématický design. Snad se vám líbí.

Při hledání obrázků mě nejvíce zaujaly tyto ... můj oblíbeny APPLE S vyplazeným jazykem


Praha

16. října 2011 v 13:33 | Smiska |  Smiska
Od 10.10 do 14.10.2011 jsme byli se školou navštívit Prahu. Hned po příjezdu nás přívital ruch města v plné kráse. Všude plno lidí a motat se tam s tažkou a batohem byla velká zábava Smějící se. Bylo tam ale hezky ... nemyslím počasí to nám prostě nepřálo ale viděli jsme dost zajímavý věci. Takže jsme byli v/ na/viděli: ČVUT ( viděli jsme reaktor), ÚJV Rež, NTK, ČVUT (tokamak), Národní divadlo (Zkrocení zlé ženy), Senát, procházka Prahou (den i noc), Vysílač a to je asi vše. Jinak to celkem ušlo ale už jsem byla ráda, že jedu domů.Smějící se

Rychločlánek = oznámení

5. října 2011 v 22:23 | Smiska |  Smiska
Není to možný ale máme doma internet Smějící seSmějící se teď jsem se vrátila z tanečních bolí mě nohy a čeká mě úkol ... radši bych spala a spala a spala S vyplazeným jazykem dobrou noc Usmívající se

Něco málo aneb soutěže

1. října 2011 v 19:48 | Smiska |  Smiska
Vím, že sliby se mají se dodržet ale zrovna teď váhám ... Mám blog ráda ale začíná mi prostě docházet chuť jsem něco dávat, snažit se ... Napadá mě hodně námětů na články, nové designy ale proč? ... Děkuji za účast v soutěži ... jak bych to jen řekla ... čekala jsem to horší a moý´žná jsem i doufala, že se naplní mé očekávání ... ale mockrát děkuji za snahu dvou lidí ... Byla jsem rozhodnutá, že blog zruším. Nemůžu to udělat sliby se mají plnit Usmívající se.


A tak se teda snažit budu ... jak dlouho mi to vydrží nevím ale děkuji těm dvoum osobám co občas zaskočí na můj blog ... a čtou vše pozorně Smějící se děkuji Smějící se to vy jste mi dali energii vytvořit tento článek a doufám, že i další.
Nesmím zapomenout i na pár dalších, kteří jsem někdy zabrousí i vám děkuji Smějící se


Soutěž

1. října 2011 v 15:02 | Smiska |  Soutěže
Děkuji všem co se zúčastnili soutěže. Vyhodnocení bude hned jak se dostanu k počítači a internetu. Poslední odpověď přijímám do 17:00 dnešního dne.
Přeji krásný den.


Soutěž ... 15 informace

1. října 2011 v 15:00 | Smiska |  Soutěže
Poslední informace. Smějící se