Červen 2009

Pátek třináctého-tapety

30. června 2009 v 16:00 | Smiska |  Filmy

Pátek třináctého

29. června 2009 v 18:00 | Smiska |  Filmy

Popis filmu

Země v okolí letního tábora Crystal Lake je nasáklá krví. Deset dílů kultovního hororu Pátek třináctého si vybralo svou daň v podobě životů mnoha teenagerů, kteří byli v nesprávný čas na nesprávném místě. Deset dílů také zcela vyčerpalo scenáristickou invenci, takže zpočátku výborná hororová série nabírala čím dál negativnější nádech. Dvacet devět let po jedničce proto spojili síly produkující Michael Bay a režírující Marcus Nispel, kteří už dokázali resuscitovat Texaský masakr motorovou pilou, a natočili legendární horor znovu.

"Když točíte takový film, musíte se sami sebe zeptat: Jaká síla nutí lidi dívat se na tyhle horory pořád dokola? A pak jim místo odpovědi dát to, co chtějí, ale ne přesně to, co očekávají. Pak je to bude bavit," říká režisér Markus Nispel. Podle legendy masakr u Crystal Lake odstartovala nepozornost instruktorů letního tábora, kteří si nevšimli topícího se mentálně postiženého chlapce Jasona Vorheese. Ve snaze pomstít synovu smrt vzala truchlící matka spravedlnost do vlastních rukou a začala milé vychovatele nemile likvidovat.

Když byla nakonec i ona poslána do pekla, převzal její práci utopený synáček. Tenhle příběh si ve zkratce připomeneme ještě před úvodními titulky a vypráví si ho i parta teenagerů, která do téhle oblasti zavítá. Vzhledem k tomu, že je nenapadne nic "rozumnějšího", než děsivou lokalitu prozkoumat a přenocovat v ní, asi tušíte, jak to s nimi nakonec dopadne.

Pár týdnů nato sem přijede sympaťák Clay, který pátrá po zmizelé sestře. Vzhledem k tomu, že jde o členku nešťastné partičky, musí vám být Claye a jeho zoufalého snažení upřímně líto. Litovat naopak není třeba bezprizorního Jasona, jemuž se pod ostří mačety blíží další skupinka rozjívených teenagerů, kteří si chtějí užít víkend v divočině a netuší, že za to zaplatí tu nejvyšší cenu.


Danielle Panabaker-filmy

28. června 2009 v 18:38 | Smiska |  Filmy


Jako herečka
2005 -Rule Number One
2009 -Pátek třináctého (Friday the 13th)
2009 -Renaissance Girl
2009 -Weakness
2008 -Eli Stone role:: Genny Clarke
2008 -Prodigy
2007 -Home of the Giants role:: Bridgette Bachman
2007 -Mr. Brooks role:: Jane Brooks
2006 -Čti a plač (Read It and Weep) role:: Is
2006 -Žralok (TV seriál) (Shark) role:: Julie Stark
2005 -Careful What You Wish For
2005 -Empire Falls role:: Christina "Tick" Roby
2005 -Šestnáctiletá matka (Mom at Sixteen) role:: Jacey Jeffries
2005 -Rule Number One role:: Grace Jones
2005 -Safe House
2005 -Škola Superhrdinů (Sky High) role:: Layla Williams
2005 -Tvoje, moje a naše (Yours, Mine and Ours) role:: Phoebe North
2004 -Searching for David's Heart role:: Darcy Deeton
2004 -Bez mobilu ani ránu (Stuck in the Suburbs) role:: Brittany Aarons
2004 -Kalifornské léto (TV seriál) (Summerland) role:: Faith
2003 -No Place Like Home
2003 -Raging Election
2003 -Reese's Party
2003 -Sex & the Single Mom role:: Sara Gradwell
2003 -The Father-Daughter Dance
2001 -Ten, kdo tě chrání (Guardian, The) role:: Samantha Gray
2001 -The Bernie Mac Show role:: Chelsea
2001 -Strážkyně zákona (The Division) role:: Melissa Ringston
2000 -Kriminálka Las Vegas (TV seriál) (CSI: Crime Scene Investigation) role:: Girl
2000 -Malcolm v nesnázích (Malcolm in the Middle) role:: Kathy McCulskey
1999 -Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (Law & Order: Special Victims Unit) role:: Carrie Lynn Eldridge

Jako producentka
2005 -Rule Number One

V těchto filmech hrála.

Danielle Panabaker-fotky

27. června 2009 v 15:00 | Smiska |  Oblíbenci

Danielle Panabaker

26. června 2009 v 14:00 | Smiska |  Životopisy
Světlovlasá bruneta a rodačka z Georgie Danielle Nicole Panabaker se prosadila díky rolím v televizních seriálech z produkce CBS, NBC a Disneyho, čímž si získala pozornost teenagerského publika. Filmy z produkce HBO zase na druhou stranu upoutala kritiky a dospělejší diváky. Střední školu dokončila předčasně ve 14 letech a v červnu 2007 úspěšně vystudovala anglickou literaturu na Univerzitě v Californii. K herectví se dostala přes divadlo, kde spolu se svou mladší sestrou Kay účinkovala často v představeních. Ze zábavy se stal nepostradatelný koníček, který ji lákal i do budoucna. Proto začala navštěvovat i lekce hraní.

V roce 2005 se objevila hned ve dvou žánrově podobných snímcích SUPER STŘEDNÍ a TVOJE, MOJE A NAŠE režisérky Raji Gosnell. Oddychové a nenáročné komedie se rozhodla na chvíli opustit a využila nabídky, která se neodmítá. Podle jejích slov pro ni zatím nejlepší zkušeností byla totiž možnost zahrát si v hvězdně obsazeném dramatu - minisérii ZÁNIK EMPIRE FALLS s Paulem Newmanem, Edem Harrisem či Helen Hunt. Danielle o této roli mluví jen v superlativech. Znamenal pro ni nejen zajímavou příležitost, ale zároveň se stal i pomyslnou berličkou, která jí měla zajistit účast ve vážnějších projektech.

V současnosti boduje u publika v populárním seriálu ŽRALOK, kde ztvárňuje postavu dcery hlavního představitele Jamese Woodse. V roce 2007 si odskočila do thrilleru MR. BROOKS, kde pro změnu hraje dceru Kevina Costnera. Naposledy se objevila ve sportovním dramatu HOME OF THE GIANTS a chystá se na komedii RENAISSANCE GIRL.

Danielle vlastní dva psy jmény Peanut a Butter. Miluje čokoládové muffins a nenechá si ujít snímky s Nicole Kidman. Ráda čte a tančí. Žije ve Philadelphii. Až časem se ukáže, zda má tato mladá herečka na to, neztratit se v nemalé konkurenci jiných talentovaných hvězd. Rozhodně ale nezačala špatně.


Škola superhrdinů

25. června 2009 v 13:00 | Smiska |  Filmy
V novém dobrodružství studia Walt Disney uvidíte plno superhrdinů i populární hollywooské herce Kurta Russella a Kelly Preston. První rok na střední škole je vždycky obtížný. Tím víc, když nastupujete na střední školu pro superhrdiny, rodiče jsou legendární zachránci světa Velitel (Russell) a Raketa (Preston), ale u vás se zatím neobjevil ani sebemenší náznak nějakých zvláštních schopností. Ten nešťastník se jmenuje Will Nezdolný a potíže ho provázejí od prvního dne. Nakonec ale i on
objeví své superschopnosti. Ty by mu ale byly málo platné, kdyby neměl skvělé parťáky!

Není vůbec lehké najít dobrou rodinou komedii. Dobře, máme tu Harryho Pottera, ale to je zábava pro hodně drsné rodinky, protože poslední filmy s pubertálním čarodějem atmosférou připomínají temný thriller. Naštěstí se objevil poměrně nepropagovaný titul, který překvapil jak kritiku, tak diváky. A to výjimečně obě skupiny stejně - kladně. Hodně mě zklamalo, že i přes skvělé přijetí (a příjemné finanční výsledky) v USA u nás film putoval rovnou na VHS a DVD, ale s tím už asi nic nenaděláme.
Škola superhrdinů je rodinou komedií, ale také potěší všechny fanoušky comicsů. Podle trošku kostrbatého českého názvu určitě pochopíte, která sorta lidí bude hrát v tomto titulu hlavní roli. Jistě, že ti, kteří byli obdařeni výjimečnými schopnostmi a rádi zachraňují svět. Jsou to přesně oni, kteří zaplňují stránky papírových comicsů. Jenže zatímco takoví X-Meni jsou spíše dramatem, Škola superhrdinů se řadí k titulům jako Úžasňákovi (Sky High je ale samozřejmě hraný film) nebo Fantastická čtyřka, kterou bych se klidně nebál zařadit do žánru akční komedie. Škola superhrdinů se zaměřuje na středoškolský život a comicsově parodický nádech je tu kulisou. Ale velmi důležitou. Pokud bychom si jí totiž odmysleli, tak získáme dobrou komedii se skvělými hereckými výkony, ale chyběla by jí troška originality. Ale naštěstí je tu i zajímavý námět.
Will (Michael Angarano) je na první pohled sympatický dospívající kluk, který řeší stejné problémy, jaké jsme měli i my v jeho věku. Jenže, on má jednu velkou starost navíc. Jeho rodiče Velitel (Kurt Russell) a Raketa (Kelly Preston) jsou nejobdivovanější superhrdinové světa. Logicky se tak od Willa očekává, že půjde v jejich stopách. Také je přijat na Školu superhrdinů, kde by měl patřit mezi premianty. Jenže je tu "malinký" zádrhel. U Willa se ještě žádné výjimečné schopnosti neprojevily…
Kromě toho, že vás na této střední škole klidně někdo zmrazí nebo tým roztleskávaček tvoří jen jeden člověk (ve skutečnosti herečky dvojčata Malika a Khadijah Haqq), se tu řeší naprosto běžné problémy. Ať už láska nebo dělení do různých skupin (znáte to, buďto jste oblíbení nebo vám strkají hlavu do záchodu), které je podpořeno tím, že jsou studenti oficiálně označeni buďto za hrdiny nebo za parťáky. Will si ještě navíc musí dávat velký pozor na spolužáka Warrena (Steve Strait), jehož matka je superhrdinka, ale otec superpadouch (kterého Velitel dostal do vězení).
Nebudu vám lhát, všechno skončí tak jak předpokládáte - Will se zamiluje do své kamarádky Layly (Danielle Panabaker), která k němu chová hlubší city už dlouho, ale tajně. Z Warrena se stane dobrý kamarád hlavních charakterů. Z outsiderů se stanou hrdinové. Vždyť víte, jak to ve filmech ze střední školy chodí. Naštěstí tu máme spoustu povedených gagů a utahování si z comicsových adaptací, takže vám troška toho klišé nebude vadit. A mimo to, například já jsem ten typ, který má rád, když jsou nakonec kamarádi i ti, u kterých se to nečeká :). Možná jsem naivní a idealistický, ale co, pořád věřím v klasické hodnoty typu přátelství a spol. :).
Herecké výkony už jsem vyzdvihl, ale ne dostatečně. Michael Angarano mě potěšil už v Legendách z Dogtownu, a příjemný dojem ve mně zanechal i teď. Jdou mu jak trošku vážnější okamžiky, tak s přehledem zvládá i ty humornějšího rázu. Stačí jen pár vteřin v záběru a už vám bude sympatický. To ovšem platí i pro Steva Straita, který sice ztvárňuje drsnou postavu, ale i tak bude za okamžik jeden z vašich hlavních favoritů. Nebudu tu jmenovat všechny dospívající, kteří se ujali ostatních charakterů, ale jsou to hlavně oni, kteří vdechují filmu život. Co se týče dospělých, tak ty tu trošku ustupují vzdat, ale i oni potěší tím, že záměrně neberou své role tak úplně vážně. Kelly Preston je roztomilost sama a Kurt Russell jako přátelský tatík také nezklame. K "sežrání" je Bruce Campbell jako nekompromisní trenér.
A když už jsem se rozjel, tak ve chvále budu pokračovat. Přestože na hollywoodské poměry byl rozpočet filmu poměrně skromný (něco kolem 35 milionů dolarů), tak triky jsou zvládnuty dobře (až na pár drobných zaškobrtnutí). Stejně jako celá vizuální stránka, nezapřou to, že Škola superhrdinů vznikla v produkci společnosti Disney (kulisy, kostýmy jsou laděny do pestrobarevných odstínů). Ale nebojte Sky High je zábavná i pro starší ročníky, které už odrostly rvačkám o hračky.
Mohl bych se rozčilovat nad tím, že se občas dočkáme trošku větší dávky sentimentu, než je pro neamerického diváka zdrávo. Ale film ani tyto scény nebere tak úplně vážně, takže si ve výsledku není na co stěžovat. Naopak v podstatě mohu na film pět jen chválu. Nejvíce mě potěšilo vynikající obsazení, ale i další aspekty Školy superhrdinů mají divákovi co nabídnout. Je toho tolik, že se pro mě tento film stal jednou z nejlepších rodinných komedií za dlouhou dobu.
A mimochodem, pokud se Vám dostane do rukou DVD verze, tak doporučuji dokument ze zákulisí. Uvidíte, že hercům rozhodně smysl pro humor nechybí, a že si natáčení umí užít.


Premiéry Nového měsíce

24. června 2009 v 13:00 | Smiska |  Stmívání
Film Stmívání vydělal hodně peněz, zatím 150 milionů $ a to ještě není konec. Tak určitě bude další díl - Nový měsíc. Minule jsme vás informovali kdo bude Nový měsíc režírovat. A tentokrát už i víme kdy bude premiéra v USA, v ČR zatím ne. Bude to 20. listopadu 2009. Docela krátká doba na natočení filmu. Jsem zvědavý jak to dopadne, zdalipak dodrží termín.
V ten samý den je také premiéra Sherlocka Holmese a Planety 51.

Premiéra Harryho Pottera 6

23. června 2009 v 18:24 | Smiska |  Harry Potter a přátelé

První premiéra Prince už 6. července v Japonsku

Nejočekávanějším hitem letošního léta je šestý Harry Potter

PRAHA - Největším filmovým hitem letošního léta bude bezesporu šesté pokračování příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. S podtitulem Princ dvojí krve se i v Česku objeví od 16. července. Podle informací Unie filmových distributorů nasadí distribuční společnost Warner Bros. tento snímek do českých kin v rekordním počtu padesáti kopií.
Na internetu zveřejněný trailer projektu, jehož premiéru producenti k nelibosti fanoušků odsunuli z loňského listopadu, přináší záběry útoku spojenců zlého lorda Voldemorta na Londýn. Nechybí v něm ani pohled na začínající lásku mezi Harrym a Ginny Weasleyovou. Harryho v podání Daniela Radcliffa zaměstná boj o záchranu světa lidí i kouzelníků z Voldemortových spárů. Podle prvních diváků, kteří film zhlédli na tajné projekci v USA, je však zpracování šestého dílu Harryho Pottera příliš romantické a vynechává některé klíčové postavy a zápletky obsažené v knize.

Harry Potter a princ dvojí krve je plánovaný film na motivy šesté knihy o Harry Potterovi anglické spisovatelky J. K. Rowlingové. Do kin by měl přijít 20. listopadu 2008, v České republice je premiéra 27. listopadu 2008. Režíruje ho David Yates, který natočil i film předchozí.
Název filmu v originále: Harry Potter and the Half-Blood Prince


Diplomky

21. června 2009 v 18:21 | Smiska |  Soutěže
Všem gratuluji a samozřejmě i Mrs. Simonce výhru předám já (ale je tajná):D

Planetární mlhovina M27 "Činka" v souhvězdí Lištičky

21. června 2009 v 13:00 | Smiska |  Astronomie
Budu sem dávat postupně obrázky.

Merkur 2

20. června 2009 v 13:00 | Smiska |  Astronomie
Merkur
Sluneční SOUSTAVA

Podzimní obloha

19. června 2009 v 16:00 | Smiska |  Astronomie

PODZIMNÍ OBLOHA


Tatry

18. června 2009 v 16:48 | Smiska |  Smiska
V pondělí odjížím do Tater už se moc těším
Budeme bydlet v chatě Slezský dům.

Slezský dům 1670 m n.m.
Sliezsky dom
Śląski Dom
Slezský dům pod masivem Gerlachu
Historie chaty: První kamenná stavba zde stála už v roku 1871. O tři roky později ji smetla lavina. V roce 1878 byla za podpory Starého a Nového Smokovca postavená menší dřevěná budova na plošině u Velického plesa. V roce 1892 začala slezská sekce Karpatského spolku budovat vysokohorskou chatu - Sliezsky dom,(Karpateverein). Veřejnosti byla odevzdaná o tři roky později a měla deset pokojů s 22 lůžky a dvě společné noclehárny s 30 lůžky.V roce 1957 - 1960 byla chata přestavěna na velkou komfortní chatu, která koncem roku 1962 do základů vyhořela. O dva roky později se začalo s výstavbou součastné podoby chaty Sliezsky dom, která byla ukončená v roce 1971.
Horský hotel Slezský dům je výchozím bodem pro výstupy na Gerlachovský štít a okolní hory.

Tak zatím pa pa.

Výherci

18. června 2009 v 16:43 | Smiska |  Soutěže
Diplomky sem dát zatím nemůžu( máme rozbitý počítač a ve škole to nestíhám )
Tak zatím napíšu pořadí kdo jak dopadl.

1. místo........ Mrs. Simonka

2. místo........ pan XXX

3. místo........ Kamča

4. místo........ Eva

5. místo........ Pepa

6. místo........ Natálka(pomáhali jí rodiče)

Všem zúčastněným gratuluji.

Jarní obloha

18. června 2009 v 13:45 | Smiska |  Astronomie

JARNÍ OBLOHA


Zimní obloha

17. června 2009 v 12:00 | Smiska |  Astronomie

ZIMNÍ OBLOHA


Letní obloha

16. června 2009 v 14:00 | Smiska |  Astronomie

LETNÍ OBLOHA


Odpověď

15. června 2009 v 14:00 | Smiska |  Soutěže

Správná odpověď byla ISLAND a REYKJAVÍK.

Děkuji všem účastníkům, už chystám diplomy, které zveřejním na blogu a také je pošlo e-mailem.

Indície 11-poslední

14. června 2009 v 13:45 | Smiska |  Soutěže
Tak tohle jsou poslední indície. Moje soutěž končí v 18:00h. Zítra v 14:00 bude uveřejněna správná odpověď. Děkoji všem, kteří se zůčastnili.